Masáže

Proč si dopřát masáž?

Zapomeňte na stres a napětí a dopřejte svému tělu a mysli zaslouženou regeneraci. Masáže jsou tím pravým způsobem, jak znovu najít svou rovnováhu a obnovit energii:

Co byste měli vědět než půjdete na masáž?

Před tím, než se rozhodnete přijít na masáž, věnujte pozornost následujícím důležitým bodům, aby mohlo být plně a bezpečně využito blahodárných účinků terapie:

Zdravotní stav: Pokud máte nějaké závažné zdravotní problémy, akutní zranění nebo nemoci, konzultujte se svým lékařem, zda je masáž pro vás vhodná. O svém stavu informujte maséra.

Kontraindikace masáže: - situace kdy se masáž neprovádí

Během masáže:

Masáž by měla být pro vás příjemná a uvolňující, přizpůsobená vaším potřebám a preferencím. Sdílejte během masáže své potřeby a pocity, abyste se cítili komfortně. Například pokud je tlak příliš silný, pociťujete nepříjemnou bolest či třeba chlad, informujte maséra.

Po masáži:

Po masáži je důležité si dopřát dostatek tekutin (ideálně vody či bylinkové čaje) a klidový odpočinkový režim. Může se dostavit mírný pocit únavy či ospalosti. V případě hloubkovější masáže, může ještě následující den či dva doznívat svalová citlivost.

Druhy nabízených masáží

Klasická regenerační masáž

Klasickou masáž lze provést jako relaxační, kdy máte chuť svému unavenému tělu a mysli dopřát odpočinek za doprovodu příjemné hudby a vonných esencí nebo jako intenzivnější masáž, která uvolní od napětí a bolesti svalů za pomoci jemných nenásilných zato účinných hmatů.

Hloubková (záda, šíje) vč. uvolnění trigger points

Tato masáž je vhodná pro ty, kteří mají chronické bolesti, pomáhá uvolnit hluboko uložené napětí. Je zaměřena především na oblast mezi lopatkami, ramen a šíje, kdy při hloubkové práci dochází k uvolnění svalů s ošetřením trigger points. Trigger points neboli spoušťové body jsou malé zatuhlé uzlíky ve svalech citlivé na dotek, které často způsobují bolest přenesenou i do velmi vzdálených míst na těle. Cíleným tlakem na tyto body dochází k postupnému uvolnění svalových řetězců.

Aromaterapeutická relaxační masáž

Komplexní ošetření těla, při němž propojením masážní techniky a účinků přírodních éterických olejů dochází k blahodárné harmonizaci fyzického i duševního zdraví. Aromamasáž ulevuje od napětí, stresu, únavy, bolesti a díky hluboké relaxaci aktivuje impulz k hluboké regeneraci organismu.

Reflexní terapie pohybového systému těla na chodidlech

Metodu reflexní terapie znaly již nejstarší civilizace. V některých zemích je uznávanou součástí zdravotní péče hrazenou pojišťovnami. Touto metodou můžeme uvolňovat bolesti a poruchy našeho těla prostřednictvím působení na plošky a body na chodidlech, kde je zobrazena mapa našeho celého těla. Vyšší citlivost či tzv. štěrkovitost dané oblasti značí nerovnováhu či blokádu v organismu. Rozmasírováním těchto kumulací pomůžeme zlepšit přítok krve, který odplaví usazené odpadní látky (blokace) a obnovíme přirozený průchod energie. Tlaková čidla na chodidle jsou reflexně propojena s příslušnými částmi těla a podávají informace do mozku, aby tělo optimálně nastavilo využívání energie a kyslíku. Masáž aktivuje vlastní přirozený léčivý proces.

Indická masáž hlavy, antistresová

Při masáži je pracováno s kůži, podkožím, fasciemi a uvolnění lebečních švů a obličejových svalů, kde se nachází také mnoho akupresurních bodů. Během masáže dochází k hluboké relaxaci a uvolnění od napětí a stresu zejména v oblasti šíje, ramen a hlavy.

Masáž se provádí na šíji, obličeji i ve vlasové části hlavy. Je třeba mít odlíčený obličej a počítat s tím, že dojde k rozcuchání účesu.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž se provádí zejména při problémech s otoky, pocitu těžkých nohou, ke zrychlení metabolických procesů, ale také ke zlepšení stavu pokožky, zmírnění příznaků a prevenci vzniku celulitidy či křečových žil. Slouží k detoxikaci těla, je vhodná jako preventivní opatření pro lidi se sklonem k infekčním nemocem (oslabení imunitního systému). Dále je prospěšná lidem vystavovaným dlouhému stání či s poruchami látkové výměny v kloubech (artróza, dna). Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice a sportu. Lymfatická masáž je oblíbená též pro odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Využít ji lze i při léčbě akné či v boji proti vráskám, při potížích s častými migrénami a bolestmi hlavy, s otoky rukou a prstů. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a optimalizovat oběh lymfy (mízy) v našem těle a tím dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Specifickými pomalými tahy s jemným přítlakem se aktivuje průchod lymfy cévami, mízovody a uvolní lymfatické uzliny. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. Lymfatický systém totiž nemá svůj pohon (pumpu jako krevní oběh) a může tak docházet k zpomalení či blokaci proudění, což má za následek hromadění zbytků látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Nadměrná zátěž lymfatického systému se často projevuje také únavou nohou, otékáním kotníků a to hlavně večer a po námaze. Později se mohou dostavit otoky v břiše, očních víček, mízních uzlin, dechové potíže či únava celého těla bez zřejmé příčiny, sklony k infekčním onemocněním z oslabení imunitního systému. Každá větší zátěž, jizvy po zraněních a operacích či prodělané infekce mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, způsobit otok, napětí, bolest, hromadění různých toxinů a posléze zánětlivé změny.

Po prvních ošetřeních je cítit výrazné uvolnění. Může se dostavit zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva, moč aj.), a bezprostřední pocit únavy.

Pro dosažení nejlepších výsledků a viditelného efektu, se doporučuje absolvovat lymfatickou masáž dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je průměrně deset masáží (záleží na individuálním zatížení klienta). Poté by měla následovat udržovací kúra jednou měsíčně. Pro optimální výsledky je dobré masáž spojit s pravidelným pohybem např. jízdou na kole, plaváním či s delšími procházkami. Úpravou jídelníčku spočívající ve vynechání zatěžující, především zahleňující stravy. Základem je dostatečný pitný režim zejména čisté vody a bylinkových čajů.

Kontraindikace:

Lymfatická masáž není vhodná pro osoby s implantáty, těžší srdeční vadou, velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v těhotenství. Dále se neprovádí v případech:

Při ošetření obličeje je třeba mít vyjmuté kontaktní čočky a odlíčený obličej.

Ceník masáží
Klasická regenerační masáž
60 min.1.000,- Kč
90 min.1.400,- Kč
balíček 5x 60 min.4.500,- Kč
balíček 5x 90 min.6.500,- Kč
Hloubková (záda, šíje) vč. uvolnění trigger points
60 min.1.100,- Kč
balíček 5x 60 min.5.000,- Kč
Aromaterapeutická relaxační masáž
90 min.1.500,- Kč
Reflexní terapie pohybového systému těla na chodidlech
60 min.900,- Kč
Indická masáž hlavy, antistresová
60 min.900,- Kč
Lymfatická masáž
90 min.1.300,- Kč
celková LM 120 min.1.700,- Kč
Balíček úvodního ošetření: 2x 90 min. + 1 x 120 min.4.200,- Kč
Další návštěvy LM - nastavení dle individuálních potřeb klienta
60 min.900,- Kč
balíček 6 x 60 min.5.000,- Kč
balíček 10 x 60 min.8.000,- Kč
Při platbě poukázkami SODEXO + 10 % z ceny masáže.
Možnost zakoupení DÁRKOVÝCH POUKAZŮ.

Všeobecné obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky - Masáže Bod Krásy - IČ 74637193

1. Základní ustanovení

1.1. Tyto všeobecné smluvní podmínky upravují právní závazkové vztahy mezi poskytovatelem masérských a regeneračních služeb (dále jen provozovatel) IČ 74637193, v provozovně na adrese: Sokolovská 32/22, Praha - Karlín, a kupujícím poskytovaných služeb (dále jen kupující), návštěvníkem studia (dále jen návštěvník) a uživatelem poskytovaných služeb (dále jen zákazník).

1.2. Provozovatel poskytuje masérské a regenerační služby na základě platného živnostenského oprávnění a dokladů osvědčujících odbornou způsobilost k vykonávaným činnostem.

1.3 Nákupem dárkového poukazu, dárkového certifikátu, nebo telefonickým objednáním konkrétního termínu masáže projevuje kupující i zákazník svůj souhlas s všeobecnými obchodními podmínkami provozovatele.

2. Objednávka služeb

2.1. Termín návštěvy

Termín návštěvy je třeba dohodnout a rezervovat předem telefonicky. Dohodnutý termín je závazná objednávka. Provozovatel na dohodnutý termín návštěvy zákazníka rezervuje příslušný čas, kapacitu a předepsanou teplotu masážní místnosti.

2.2. Přeobjednání

Pokud se z vážných důvodů nemůžete v dohodnutém termínu na masáž dostavit, informujte o tom předem telefonicky, nejpozději však 24 hodin před zahájením masáže. Pozdější přeobjednání se považuje za absenci zákazníka.

2.3 Předčasný příchod

S ohledem na ostatní návštěvníky je možno přijít nejdříve 15 minut před dohodnutým termínem.

2.4. Pozdní příchod

Dostaví-li se zákazník max. 15 minut po dohodnutém termínu, bude masáž provedena ve zkráceném rozsahu tak, že skončí v původně stanoveném čase. Pozdější příchod na masáž se považuje za absenci zákazníka.

2.5. Absence zákazníka

V případě nepřítomnosti nebo příchodu na masáž se zpožděním delším než 15 minut bude po zákazníkovi požadována úhrada hodnoty rezervované doby ve výši objednané masáže, případně bude rovnou odečtena z hodnoty certifikátu nebo poukazu.

2.6. Odmítnutí masáže

Masáž může být odmítnuta v těchto případech:

a) zákazník se dostaví na masáž se zjevnými příznaky infekčních onemocnění

b) zákazník se dostaví na masáž v podnapilém stavu, nebo pod vlivem návykových látek

c) zákazník se dostaví na masáž se zdravotními problémy medicínského charakteru

d) zákazník se dostaví na masáž v nevyhovujícím hygienickém stavu

e) zákazník se během objednávání termínu masáže vyjadřuje nepřístojným způsobem

2.7. Předčasné ukončení masáže

Masáž může být předčasně ukončena, pokud se:

a) během masáže u zákazníka objeví zjevné příznaky infekčních onemocnění, nebo

b) během masáže u zákazníka objeví zjevné příznaky podnapilosti či návykových látek, nebo

c) během masáže u zákazníka objeví zjevné příznaky zdravotních problémů, nebo

d) během masáže bude zákazník přes opakovanou výzvu chovat nepřístojným způsobem

2.8. Doprovod a přístupnost

Masírovanou osobu může doprovázet jako návštěvník max. jedna dospělá osoba. Studio není zařízeno na přítomnost dětských kočárků, psů, osob na invalidním vozíku, osob s jinak omezenou schopností pohybu a orientace. Studio nemá ani prostor na odkládání cyklistických kol.

2.9. Odchod ze studia

Studio poskytuje nadstandardní zákaznický časový komfort. S ohledem na ostatní návštěvníky studia se očekává odchod každého zákazníka do 15-ti minut po skončení masáže.

2.10. Osobní věci a cennosti

Studio poskytuje nadstandardní zákaznický bezpečnostní komfort. Během celé masáže je z bezpečnostních důvodů studio uzamčeno. Provozovatel však za jakékoliv případné ztráty věcí klienta před masáží, během masáže i po masáži neručí. (Například pokud byste si sundali šperk, není v naší moci neustále hlídat, zda někde nezůstalo něco odložené a zapomenuté.

2.11. Informovaný souhlas zákazníka

Zákazník je před první masáží instruován o zdravotních rizicích, indikacích a kontraindikacích. Pokud se rozhodne masáž podstoupit, dává tím jasně a svobodně najevo svůj informovaný souhlas.

2.12. Ceník masáží

Ceník masáží je k nahlédnutí ve studiu, v místě prodeje dárkových poukazů a na webových stránkách provozovatele. Ceny platí pro základní provozní dobu v pracovních dnech od pondělí do pátku. V případě dohodnutého termínu masáže v sobotu, neděli nebo o svátcích je k ceně každé masáže účtován příplatek 10 % z ceny masáže.

3. Reklamace služeb

Při reklamaci poskytovaných služeb musí zákazník bezodkladně a hodnověrným způsobem doložit, že předmět reklamace souvisí s konkrétním pochybením provozovatele. Reklamace se podává písemně na adresu provozovatele. V případě bezpředmětné reklamace budou náklady na její projednání vymáhány po zákazníkovi. Účinek masáže není garantován.

4. Dárkový poukaz

4.1. Použití dárkového poukazu

Dárkový poukaz lze použít na úhradu libovolné masáže z naší nabídky. U dárkového poukazu s uvedenou nominální hodnotou lze přesný druh a rozsah dohodnout při sjednávání termínu návštěvy, nebo před zahájením masáže. Platbu dárkovým poukazem je nutno nahlásit před začátkem masáže pro ověření platnosti.

4.2. Hodnota dárkového poukazu

Dárkové poukazy jsou vydávány buď s uvedenou nominální hodnotou, nebo na konkrétní druh masáže. Nevyčerpanou hodnotu dárkového poukazu nelze směnit zpět za hotovost.

4.3. Platnost dárkového poukazu

Dárkový poukaz je platný, pokud nebyla vyčerpána jeho hodnota, nebo neuplynula lhůta jeho použitelnosti. Certifikát lze použít i pro částečnou úhradu s hotovostním doplatkem.

4.4. Lhůta použitelnosti

Lhůta použitelnosti dárkového poukazu činí šest měsíců od data prodeje. Služby masážního studia je nutno vyčerpat nejpozději do uplynutí lhůty platnosti poukazu. Lhůtu platnosti nelze prodloužit.

5. Závěrečná ustanovení

5.1 Bezpečnost práce a prevence rizik na pracovišti

Vstupem do provozovny vyjadřuje zákazník souhlas se svou povinností dodržovat pravidla bezpečnosti práce a prevence rizik na pracovišti provozovatele a povinností dodržovat bezpečnostní pokyny obsluhujícího maséra.

5.2. Platnost a účinnost

Tyto všeobecné obchodní podmínky vstupují v platnost a účinnost dne 1. 1. 2020.