Klasické a lymfatické masáže

Masáže

Masáž šíje

Pokud má někdo problémy s krční páteří, bude pravděpodobně volit masáž šíje, nebo ještě lépe zad i šíje. Při této masáži je důkladně zpracováván trapézový sval po celé jeho ploše, rovněž tak by se neměl vynechat ani zdvihač lopatky, jež je uložen pod svalem trapézovým a upíná se k hornímu lemu lopatky na jedné straně a spodině lebeční na straně druhé. Je to právě tento sval, který má často za následek bolesti hlavy. Důležité je rovněž zpracování okolí sedmého krčního obratle a šíjových vzpřimovačů.

Masáž zad

Nejvíce času se věnuje vzpřimovačům páteře. Jsou to svalové provazce, které jdou po stranách páteře a hromadí se v nich nejvíce napětí. Jsou to právě tyto svaly, které většinou způsobují bolesti zad a aplikuje se na ně většina masérských hmatů. Nevynechají se ani mezižeberní svaly pro lehčí dýchání, svaly kolem, nad a pod lopatkou, jsou-li přístupné, trapézový sval a široký sval zádový. Na závěr masáže se svaly stimulují tepáním.

Masáž nohou

Masáž vhodná pro každého, kdo často zatěžuje nebo přetěžuje své nohy. Ať jsou to sportovci nebo lidé, jež stráví v zaměstnání celý den na nohou, nebo kdokoliv jiný, masáž nohou určitě přijde vhod. Vždyť jsou to právě nohy, které nás dovedou kam potřebujeme a měli bychom jim proto věnovat zvláštní péči. Masáž je rozdělena do dvou částí - masáž dolních končetin zepředu a zezadu a zpracovává se každá noha a každý její kousek zvlášť pečlivě. Postupuje se směrem od plosky nohou nahoru. Masíruje se chodidlo, nárt, oblast kotníků, lýtka, bérce, kolena, stehno a velký sval hýžďový.

Masáž rukou

Málo využívaná a přesto velice příjemná, uvolňující a užitečná masáž. Začíná jemnou masáží prstů, hřbetů ruky, dlaně a zápěstí. Dále se pokračuje v masáži svalů předloktí, svaly paže zepředu a zezadu, rameno, zejména sval deltový.

Lymfatické Masáže

Manuální lymfodrenáž je specifická hmatová technika orientovaná především na lymfatický (mízní) systém a je prováděna krouživými tahy s jemným přítlakem. Tlak probíhá na kůži a v podkoží - nikoli na svalstvech, vazech a šlachách. Cílem je zlepšit proudění toku lymfy (nesoucí nahromaděné odpadní látky) a usnadnit její odtok přes centrální uzliny do cévního systému a krevního řečiště a následně prostřednictvím moči z těla ven.

Lymfodrenáž se nesmí aplikovat v případech (kontraindikace):

Ceník
Klasická a reflexní technika (1 h) 700,-
Klasická a reflexní technika (1,5 h) 1000,-
Klasická a reflexní technika (dalších 0,5 h) 500,-
Klasická masáž (1 h) 700,-
Klasická masáž (1,5 h) 1000,-
Reflexologická masáž chodidel (1 h) 500,-
Bylinné zábaly dolních končetin (1 h) 500,-
Bylinné zábaly celého těla (1 h) 1000,-
Ruční lymfatická masáž částečná
Krk zepředu, dolní končetiny (1,5 h) 1000,-
Krk zepředu, hrudník, horní končetiny (1,5 h) 1000,-
Krk zepředu a zezadu, záda (1,5 h) 1000,-
Krk zepředu, záda, bedra (1,5 h) 1000,-
Krk zepředu, hrudník, břicho (1,5 h) 1000,-
Krk zepředu, obličej, vlasové části (1,5 h) 1000,-
Speciální masáže
Pro těhotné ženy (1,5 h) 1000,-
Pro děti od 3 měsíců do 3 let (20 min) 200,-
Pro děti od 3 do 5 let (30 min) 300,-
Pro děti od 5 do 15 let (45 min) 400,-